NARMADA COLLEGE OF
COMPUTER APPLICATION
MCA Programme

Affiliated to   :   GTU (Gujarat Techonological University)
Approved By  :  AICTE (All India Council for Technical Education)
Managed by   :  NEST (Narmada Education and Scientific Research Society)
Trust Regd.  :  F/133 & Guj/143
Pin Code   :  392 011.
Tele Fax    :  (02642) 231325

NCCA Toppers


ACADEMIC YEAR FIRST YEAR SECOND YEAR THIRD YEAR
2017-2018
1999-2000
  1. Mehta Atitkumar Rajnikant
  2. Rubina Elias
  3. Trehan Aadhana
  1. *NA
  2. -
  3. -
  1. *NA
  2. -
  3. -
2000-2001
  1. Khambhati Mariyam Hatimbhai
  2. Kshatriya Balbirsingh Vaikuntsingh
  3. Panchal Mehulkumar Champaklal
  1. Rubina Elias
  2. Mehta Atitkumar Rajnikant
  3. Trehan Aadhana
  1. *NA
  2. -
  3. -
2001-2002
  1. Naik Hiral Bhikhubhai
  2. Sharma Kavita Narendralal
  3. Bhatt Nirzari Anilkumar
  1. Khambhati Mariyam Hatimbhai
  2. Kshatriya Balbirsingh Vaikuntsingh
  3. Satani Ritesh Dhirubhai
  1. Mehta Atitkumar Rajnikant
  2. Rubina Elias
  3. Chauhan Janaksinh Surendrasinh
2002-2003
  1. Saini Jatinderkumar Ramdass
  2. Sindha Jignasa Dalpatsinh
  3. Rana Shaivalsinh Ganpatsinh
  1. Maheshwari Shelly Pravinkumar
  2. Sharma Kavita Narendralal
  3. Naik Hiral Bhikhubhai
  1. Khambhati Mariyam Hatimbhai
  2. Dekhtawala Nisha Pramodbhai
  3. Shah Ankur Prakash
2003-2004
  1. Patel Jalpa Bhupendrabhai
  2. Patel Shamim Mehboob
  3. Shah Nidhiben Nandkumar
  1. Saini Jatinderkumar Ramdass
  2. Sindha Jignasa Dalpatsinh
  3. Rana Shaivalsinh Ganpatsinh
  1. Maheshwari Shelly Pravinkumar
  2. Sharma Kavita Narendralal
  3. Naik Hiral Bhikhubhai
2004-2005
  1. Shelat Shruti Bhaskarbhai
  2. Khundhawala Keyurkumar Piyushvadan
  3. Sidhiwala Hemanti Rameshbhai
  1. Joshi Pratik Prakashbhai
  2. Patel Shamim Mehboob
  3. Patel Jalpa Bhupendrabhai
  1. Saini Jatinderkumar Ramdass
  2. Jetly Hiral Shaileshbhai
  3. Sindha Jignasa Dalpatsinh
2005-2006
  1. Parmar Chetankumar Bharatbhai
     
    Dhanani Ritaben Arvindbhai
  2. Shah Bhoomi Deepakbhai
  3. Ghariya Jaydipsinh Pravinsinh
  1. Shelat Shruti Bhaskarbhai
  2. Sidhiwala Hemanti Rameshbhai
  3. Khundhawala Keyurkumar Piyushvadan
  1. Joshi Pratik Prakashbhai
  2. Sundar Prasanna Rajulu
  3. Shah Nidhiben Nandkumar
2006-2007
  1. Shastri Dipalbahen Maheshbhai
  2. Patel Siddikabanu Mubarak Ibrahim
  3. Vekaria Devangi Ashokbhai
  1. Dhanani Ritabahen Arvindbhai
  2. Parmar Chetankumar Bharatbhai
  3. Shah Bhoomi Deepakbhai
  1. Shelat Shruti Bhaskarbhai
  2. Khundhawala Keyurkumar Piyushvadan
  3. Shah Prashant kanubhai
2007-2008
  1. Gortela Bhoomi Dipakkumar
  2. Mehta Vidhi Malay
  3. Shah Urvi Bankimbhai
  1. Shastri Dipalbahen Maheshbhai
  2. Vekaria Devangi Ashokbhai
  3. Patel Siddikabanu Mubarak Ibrahim
  1. Shah Bhoomi Deepakbhai
  2. Parmar Chetankumar Bharatbhai
  3. Shah Jigar Kiritkumar
2008-2009
  1. Patel Niraliben Jitendrakumar
  2. Kayasth Jigisha Sunilbhai
  3. Kapadia Pinal Nayanbhai
  1. Solanki Mehulkumar Ashokbhai
  2. Mehta Vidhi Malay
  3. Shah Urvi Bankimbhai
  1. Vekaria Devangi Ashokbhai
  2. Shastri Dipalbahen Maheshbhai
  3. Satasiya kalpesh Gopalbhai
2009-2010
  1. Savaliya Kapil Shivabhai
  2. Degadwala Pranav Rajeshkumar
  3. Gupta Rahul Tulsiram
  1. Kayasth Jigisha Sunilbhai
  2. Patel Hiral Pravin
  3. Patel Alkaben Natvarbhai
  1. Shah Urvi Bankimbhai
  2. Macwan Richie Pankajkumar
  3. Patel Vikashkumar Jayantibhai
2010-2011
  1. Gone Rajeshkumar Shreenivas
  2. Kambodi Shwetaben Laxmanbhai
  3. Makwana Nirav Champaklal
  1. Savaliya Kapil Shivabhai
  2. Degadwala Pranav Rajeshkumar
  3. Barodawala Charmi Deepakbhai
  1. Kayasth Jigisha Sunilbhai
  2. Patel Niraliben Jitendrakumar
  3. Solanki Parmeshwari Natverlal
2011-2012
  1. Rachel Antony
  2. Patel Ashaben Mahendrakumar
  3. Surti Komal Ashokkumar
  1. Makwana Nirav Champaklal
  2. Kambodi Shwetaben Laxmanbhai
  3. Patel Kirankumar Rajendrabhai
  1. Savaliya Kapil Shivabhai
  2. Degadwala Pranav Rajeshkumar
  3. Darji Akshay Dineshchandra
2012-2013
  1. Makwana Kalpanaben Manharbhai
  2. Pai Najranabanu Yakub
  3. Patel Juned Usmanbhai
  1. Rachel Antony
  2. Patel Tawsif Alibhai
  3. Patel Ashaben Mahendrakumar
  1. Makwana Nirav Champaklal
  2. Patel BhavinKumar DineshKumar
  3. Kambodi Shwetaben Laxmanbhai
2013-2014
  1. Rathod Pritiben Fatehsinh
  2. Solanki Nishthabahen Rajnathsinh
  3. Maru Dipakkumar Pravinbhai
  1. Pai Najranabanu Yakub
  2. Makwana Kalpanaben Manharbhai
  3. Mulla Mubassira Ibrahimbhai
  1. Rachel Antony
  2. Patel Tawsif Alibhai
  3. Kothiwala MayurKumar Nitinbhai
2014-2015
  1. Rana Sejal Madhavsinh
  2. -
  3. -
  1. Rathod Pritiben Fatehsinh
  2. Rayli Fatemabibi Gysuddin
  3. Patel Shehjad Yusufbhai
  1. Makwana Kalpanaben Manharbhai
  2. Pai Najranabanu Yakub
  3. Patel Juned Usmanbhai
2015-2016
  1. Jagani Dhara Rajubhai
  2. -
  3. -
  1. Rana Sejal Madhavsinh
  2. Aadia Mobin Mahamedhanif Vali
  3. Rana Varshabahen Rameshbhai
  1. Rayli Fatemabibi Gysuddin
  2. Rathod Pritiben Fatehsinh
  3. Maru Dipakkumar Pravinbhai
2016-2017
  1. Result Awaiting
  2. -
  3. -
  1. Result Awaiting
  2. -
  3. -
  1. Aadia Mobin Mahamedhanif Vali
  2. Rana Sejal Madhavsinh
  3. Biyani Purvi Shankarlal

List of students who stood first for all three years of MCA.

Sr.No Name
1 Khambhati Mariyam Hatimbhai (2000-2003)
2 Saini Jatinderkumar Ramdass (2002-2005)
3 Shelat Shruti Bhaskarbhai (2004-2007)
4 Savliya Kapil Shivabhai (2009-2012)
5 Rachel Antony (2011-2014)